About

Winnica powstała w 2003 roku na obszarze 0,1 ha, który 5 lat później został podwojony. Obecnie na jej obszarze znajduje się ponad 1300 krzewów winorośli odmian czerwonych: Pinot Noir, Regent, Dornfelder oraz białych: Saint Laurent, Silvaner, Gewurztraminer, Solaris, Kernling i Gruner Veltliner. Posiadamy również krzewy odmian deserowych.
W roku 2012 wzbogaciliśmy ofertę o Park Miniatur Obiektów Winiarskich i ogród ziołowy. Na terenie Winnicy została także założona pasieka prowadzona przez Łukasza Ząbek.


Na naszą ofertę składają się 3 główne elementy:
POBYT NA WINNICY
Zapraszamy turystów indywidualnych, wycieczki autokarowe, grupy szkolne itp.
WINA
Naszą specjalnością są wina białe: tradycyjne zielonogórskie cuvee Traminer/Silvaner, będące prawdziwą rzadkością wino z odmiany Chrupka Biała (Gutedel Weiss).
Wśród win czerwonych proponujemy przede wszystkim: kupaże na bazie odmiany Pinot Noir, Dornfelder, Saint Laurent.
DORADZTWO
dla zainteresowanych produkcją wina, gwarantujemy profesjonalne szkolenia winiarskie. W przypadku hurtowego zakupu sadzonek zapewniamy pomoc w planowaniu, sadzeniu i prowadzeniu winnicy.

Pobyt w winnicy

Pobyt w winnicy

Goście, którzy są zainteresowani odwiedzeniem naszej winnicy z pewnością będą się dobrze bawić. Można wpaść na jedno popołudnie, przejść się alejkami winnicy, zrelaksować się w altanie przy kieliszku wina, obejrzeć ogród ziołowy i pasiekę. Dłuższy pobyt możemy zakończyć biesiadą winiarską, rozpalić ognisko i skosztować produktów regionalnych. Nasze rarytasy to:
- zupa gulaszowa na winie przyrządzona na ceglanej kuchni polowej opalanej drewnem
- wiejski bochen chleba ze smalcem sporządzonym przez panią Małgorzatę (mniam!) i kiszonym ogórkiem
- wyroby mięsne i rybne z własnej wędzarni
Wina

Wina

Wina regionu zielonogórskiego charakteryzują się podwyższonym poziomem kwasowości a jednocześnie złożonym, świeżym i owocowym bukietem.
Naszych gości częstujemy zwykle młodymi winami z ostatniego rocznika.
Szczycimy się winem białym, szczególnie cuvee Traminer-Silvaner (najlepsze wino dożynek winiarskich 2011). Ciekawostką winiarską jest białe wino miodowe, szczególnie lubiane przez panie ze względu na subtelny bukiet oraz miękki, subtelnie słodki smak.
Doradztwo

Doradztwo

Zajmujemy się nie tylko tworzeniem wina, ale również udzielaniem profesjonalnych porad i szkoleń dla tych, którzy zakładają swoje własne winnice.
W przypadku hurtowego zakupu sadzonek zapewniamy pomoc w planowaniu, sadzeniu i prowadzeniu winnicy.
Sprzedajemy sadzonki winorośli o wysokiej jakości, odwirusowane, szczepione na podkładce mrozoodpornej, przeznaczone zarówno do uprawy polowej jak i do przydomowego ogródka.
Dbamy o swoich klientów, dlatego zawsze służymy im radą.