O nas

Naszą misją jest odrodzenie regionalnych tradycji winiarskich, upowszechnienie wiedzy o nich oraz popularyzowanie polskich win.

Winnica Julia powstała w 2004 roku początkowo jako uprawa amatorska na działce przydomowej w Starym Kisielinie.

Od roku 2007 zaczęła podejmować turystów w ramach oferty enoturystycznej, uczestnicząc w wielu akcjach, między innymi: Weekendach Otwartych Winnic, Paszporcie Winiarskiego Odkrywcy, Festiwalu Kultury Winiarskiej – Winobusy, Lubuskim Paszporcie Turystycznym Zielone Grona.

Od roku 2014 na terenie Winnicy Julia w Starym Kisielinie funkcjonuje Park Miniatur Historycznych Obiektów Winiarskich. To unikalna atrakcja turystyczna, przedstawiające miniatury obiektów związanych z tradycjami winiarskimi Zielonej Góry. Zostały one wykonane techniką modelarską i rzeźbiarską.

W tym samym roku powstała druga winnica – 3 hektarowa uprawa polowa w Zaborze.

Od 2015 roku winnica jest zarejestrowana jako producent wina.

Specjalnością winnicy są wina białe, tworzone w oparciu o szlachetne odmiany Vitis Vinifera, takie jak Riesling czy Traminer. Wprowadzamy także nowe, obiecujące odmiany: Muscaris, Johanniter, Solaris czy Souvignier Gris.

Wina czerwone, z odmian historycznych, jak Pinot Noir czy nowoczesnych jak Monarch i Cabernet Cortis, poddawane są procesowi starzenia w beczkach dębowych.

Wszystkie wina wytwarzane są metodami tradycyjnymi z ręcznie zbieranych gron poddawanych starannej selekcji. Są one winifikowane i butelkowane w małej winiarni w Starym Kisielinie, gdzie możecie Państwo zakupić nasze wino.

Scroll to Top