Pobyt w winnicy

Propozycja pobytu grupy w Winnicy JULIA w Starym Kisielinie zależy od czasu i środków, jakie przewiduje się na ten cel. Sezon turystyczny trwa od majówki do końca września.

Oferujemy 2 warianty oferty enoturystycznej, zakładając około 1 do 2-godzinny pobyt na winnicy. W każdej z proponowanych opcji oferujemy : oprowadzenie po winnicy, omówienie poszczególnych szczepów winorośli oraz sposobów pielęgnacji krzewów a także krótkie przedstawienie historii winnicy i perspektyw rozwoju lubuskiego winiarstwa.

Dodatkową, unikalną atrakcję dla gości stanowi Park Miniatur Obiektów Winiarskich – jest to 5 obiektów wykonanych techniką modelarską, wiernie przedstawiających w miniaturze zabytki zielonogórskiego winiarstwa. Po zwiedzaniu, w zadaszonej altanie biesiadnej odbywa się komentowana degustacja naszych win.

– wariant I – PODSTAWOWY degustacja 3 rodzajów wina + bagietki i sery, woda, – 40zł od osoby 
– wariant II – ROZSZERZONY ( VIP) degustacja 4 rodzajów wina + deski przekąsek na bazie produktów regionalnych, sezonowych owoców , woda – 60 zł od osoby.

Podane ceny dotyczą grup autokarowych co najmniej 40 osobowych. Dla mniejszej ilości osób ceny ustalane są indywidualnie.

Dla grup autokarowych podczas spotkania możemy podać posiłek. Jako danie obiadowe proponujemy wędzone pstrągi z dodatkiem bochnów wiejskiego chleba za smalcem,ogórki, sałatka, ewentualnie ciasto. Ceny posiłków ustalane są indywidualnie , w zależności od liczebności grupy i podanych potraw. Koszt usług podany jest w kwotach netto (do faktury – doliczamy podatek VAT za usługę w wys. 23%. ).

Turystów indywidualnych także zapraszamy do odwiedzin winnicy, jednak zawsze po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty, telefonicznym lub mailowym. Zwykle staramy się umawiać kameralne, kilku lub kilkunastoosobowe grupki enoturystów na godziny późnopopołudniowe.

Altana degustacyjna jest zaopatrzona w osłony przeciwwiatrowe, tak więc tylko wyjątkowo niesprzyjająca pogoda mogłaby zakłócić przebieg wizyty. Alternatywnie istnieje możliwość zorganizowania degustacji z poczęstunkiem w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze, obok naszej głównej winnicy.

Na terenie winnicy w Starym Kisielinie znajduje się sklepik, w którym można zakupić nasze wina oraz – w sezonie – sadzonki winorośli.